21. januára bude 107 rokov od narodenia Christiana Diora

Narodil sa v Normandii, v meste Granville, do rodiny obchodníka s hnojivami. Neskôr študoval medzinárodné vzťahy a diplomaciu, no po škole sa začal živiť ako galerista. Až v roku 1946, Christian Dior s pomocou textilného magnáta Marcela Boussaca založil v Paríži svoj módny dom. Za 12 rokov sa mu podarilo rozšíriť jeho podnikateľské aktivity do ďalších 15 krajín a zamestnať vyše 2 000 ľudí.

Christian Dior

Dior je predovšetkým známy pre svoj „New Look“, ktorý uviedol v roku 1947. Vo svojich módnych kreáciách zdôrazňoval ženskosť. Jeho šaty mali úzke ramená, zúžený pás, zdôraznené prsia a dlhú, širokú sukňu. New Look znamenal revolúciu v dámskom odievaní a opäť urobil z Paríža centrum svetovej módy. Značka Christian Dior sa stala synonymom pre klasickú eleganciu, zdôrazňujúcu ženskosť a krásu.

Logo značky Dior

Christian Dior sa zapísal do sŕdc ľudí svojou výnimočnosťou, citom pre módu a takisto vôňami. Jeho prvú vôňu inšpirovala prvá módna kolekcia, ktorá sa vznikla v roku 1947, pri ktorej ho inšpirovali jeho milované kvety a úspech tejto kolekcie predurčil vznik prvej vône Miss Dior. Diorovým prianím bolo vytvoriť vôňu, ktorá by voňala láskou, no nevedel, akoby ju pomenoval. Inšpiráciou sa mu stala jeho sestra, ktorá za Diorom prišla do novootvoreného sálonu a vtedy Mitzha Bricard vykríkol:,,Pozrite, tam prichádza Miss Dior! Miss Dior! Tak sa bude volať prvý parfúm!"

Miss Dior                          Pôvodná reklama na Miss Dior

Oslávte narodenie toho výnimočného návrhara spolu s nami a navonajte sa nejakov s jeho vôní.

Fahrenheit AquaHypnotic Poison Eau SensuelleJadore

Novinky:

Vianočné parfumové sady naskladnené!

Práve sme naskladnili veľké množstvo výhodných parfumových sád, ktoré nájdete iba na našom obchode! ...

2.12.2015 16:23

Zľavy na email

Ak chcete dostávať pravidelne zľavy a novinky na email, prihláste sa zadarmo k odberu:

↑ nahoru